AMACIMIZ

KADIN VE AİLE NİSAN 85

Baharla beraber size şu renkli ve tatlı buketini sunmakla bahtiyarız, değerli hanımefendiler. Size derin saygı duyuyor ve şevkle hizmet etmek istiyoruz.

Sizler bizim nazarımızda ya, beyaz oyalı namaz başörtülü, eli tesbihli, ağzı dualı hacı anne ve teyzeler; veya eşine yuvasına s(dık, cidd(, şefkatli ve fedak(r ev hanımları; ya da cici, temiz, cıvıl cıvıl, hünerli küçük ablalarsınız.

Biz, yuvayı dişi kuşun yaptığını, alie fertleri arasındaki sıcak ve sevimli sevgi bağlarının sayesinde sağlandığını biliyoruz. Sizler yuvanın direği, toplumumuzun temellerisiniz.

Çocukları sağlıklı olarak siz yetiştirir; aile görgü ve terbiyesini onlara siz verir; ninnilerle, öğütlerle, dualarla siz yönlendirirsiniz.

Erkekler sizin sayenizde mutlu ve başarılı olur; eve dönünce günün yorgunluğunu, hayatın velvele ve dağdağasını unutur, sizde teselli bulur, memnun ve müsterih uyur.

Ülke ekonomisini dilerseniz siz düzenler; lüksü israfı önler; üretimi, kaliteyi kontrol edersiniz.

İyi yetiştirilmiş iseniz eşlerinizin, çocuklarınızın (hiret mutluluğunu bile siz sağlayabilirsiniz; çünkü cennet, mümin anaların ayakları altındadır.

Size kem gözlerle bakanların, sizi yanlış anlayan, karanlık emellilerin karşısında olacağız. Ev hanımlarını yuvasından, yakınlarından, asl( görevlerinden soğuktan; modaya, gösterişe daldıran; zevke, eğlenceye, mübtezelliğe, müstehcenliğe, içkiye, kumara, flörte, ters ilişkilere çekmeğe çalışan çarpık fikirli ve kötü niyetliler var basında.. Onlar toplumun temeli olan aileyi yıkmağa, fertler arasındaki bağları koparmağa çalışırlar.

Onlara en asil cevabı siz verebilirsiniz. Onları nezih tutum ve isabetli tercihlerinizle siz tesirsiz hale getirecek, bertaraf edeceksiniz.

İşte bizler, bu denli yaygın ve etkin tesiri, mühim işi ve asil görevi olan sizlere, güçlü, bilgili ve görgülü, kalabalık bir hanım ekibiyle her bakımdan yardımcı olmağa çalışacağız.

Dergimizi hazırlamadan önce şehrin muhtelif mahalle ve sosyal kesimlerinde yüzlerce ev hanımı ile görüştük, isteklerini, ihtiyaçlarını, tavsiyelerini tespit ettik. Okuyucularımızdan da yakın ilgi, dilek ve direktifler bekleriz.

Dergimiz, inşallah sizi birçok yerli-yabancı moda, ev, elişi ve aile mecmuası arayıp taramadan kurtaracak, ev kadınlığı sanatını en yüksek seviyede başarmanızda başlıca yardımcınız ve rehberiniz olacaktır.

Amacımız daima, baştan sona zevkle okuyacağınız, her sayısını şevkle bekleyeceğiniz, temiz ve titiz, ciddi ve olgun, muhtevalı ve yararlı bir eseri, en ileri teknik ve en güzel form ile sizin takdirlerinize sunmaktadır.